Та сама гора Щекавиця

Маршрут: Житній ринок - мечеть - Щекавиця Цiна: 250 грн

Та сама гора Щекавиця

Оповита легендами та містичними історіями, гора Щекавиця височить над Подолом. Найближчі до неї вулиці – Глибочицька, Нижньоюрківська та Соляна. На самій горі ще існує вулиця Трудова, де збереглася всього 1 будівля. Нещодавно тут була ще вулиця Мирна, але, оскільки її забудова практично знищена, сама вулиця теж перестала існувати. Але Щекавиця відома ще з часів Київської Русі і має славу закинутого місця.

Кияни завжди знали, де найкраще спостерігати за зірками, бо обрали саме цю гору. У 1841-1845 роках, за ініціативи професора астрономії Київського університету Федорова, на горі Щекавиці було створено центр астрономічних спостережень. Будівлю обсерваторії спроектував відомий архітектор Вікентій Беретті. Потрапляючи на територію обсерваторії, виникає враження, що потрапив до іншого виміру.

Біля підніжжя гори є садиба двох знаменитих українських художників – Володимира Орловського та Миколи Пимоненка. Зовсім поряд розташувалася будівля Народної авдиторії, де виступав зі своїми концертами відомий український музичний діяч Микола Лисенко.

24 вересня 2020 року, рішенням Київради, було створено ландшафтний заказник «Гора Щекавиця».

Побачити гору Щекавицю, її околиці та дізнатися багато цікавих легенд, пов'язаних з нею, можна на нашій  екскурсії. Приєднуйтесь прямо зараз!

Програма

Вiдгуки наших туристiв