Шепетівська брехня і Звягель

Маршрут: Шепетівка - Звягель Цiна: 950 грн

Шепетівська брехня і Звягель

         Звягель та Шепетівка - це два чудових містечка в серці України, що здатні запам'ятатися кожному, хто має щастя відвідати їх. 

Коли ми їдемо на захід, то оминаємо місто Звягель, який нещодавно перейменували з Новоград-Волинського. Назва Звягель первинна і стара, з нею пов'язані легенди міста і нескінченні перекази. Місто на торговому шляху відносилось до так званих "Болехівських міст". Коли більшість інших земель Київської Русі були підкорені та розграбовані татарами, Болохівська земля відкупилась від них і продовжувала свій розвиток. Чому ж це не врятувало місто і як Звягель підтримав Золоту Орду, треба говорити біля решток Звягельського замку. Ну і як же без музею Лесі Українки, коли вона тут народилась?

Шепетівка - прикордонне містечко, що своєю історією нагадує Твін Пікс. Активне оспівування і міфологізація Островського перетворилась на музей-аферу або грандіозний пшик, що ми і побачимо в нашій екскурсії.

В центрі міста Шепетівка на штучному насипному пагорбі височіє центрична споруда. П’ять сірих пілонів тримають бетонне червоне кільце, зіткане з камінчиків смальти. Колишній музей Островського, а зараз Музей пропаганди пам'ятає часи, коли тисячі людей їхали до Шепетівки, щоб побувати в музеї письменника. Невеличке приміщення не могло вмістити потік відвідувачів, що невпинно зростав. Художньо-монументальне оформлення музею здійснювали понад 80 художників-дизайнерів з різних художніх фондів України. Музей є справжнім витвором архітектурного мистецтва, який у 1989 році занесений до міжнародного каталогу "Музеї світу”.

Запрошуємо вас відвідати неочікувані місця!

Програма

Вiдгуки наших туристiв