Осінні парки. Слідами Кріпосної

Маршрут: Качанівка - Тростянець Цiна: 650 грн

Осінні парки. Слідами Кріпосної

Опис

На ваші прохання ми відвідаємо палац в Качанівці, де був відзнятий фільм "Кріпосна". Серіал показує яскравість і цінність садиби, де збиралися великі творчі люди своєї епохи - Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Михайло Глінка та Ілля Рєпін.

Поміщики Тарновські, які довгий час володіли будівлею, були колекціонерами й меценатами, підтримували мистецтво в Україні. У Василя Тарновського-старшого якось гостював його друг по ліцею – Микола Гоголь. Кімната письменника з деякими меблями та особистими речами збереглася дотепер. Саме тут він прочитав першу версію "Тараса Бульби".

Після Качанівського парку і палацу ми відвідаємо 1 з 3х найбільших дендропарків в Україні - Тростянець!
Чимало історій кохання він приховує, але найцінніша - історія створення парку, що змусила його назвати "Чернігівською Швейцарією"...
Приєднуйтесь до нашого магічного шурхотіння осіннім листям!

Програма

Вiдгуки наших туристiв

Леся Трусова

В Украине много красивых мест, для меня было открытием увидеть Тростянецкий дендропарк, совершенно незаслуженно не раскрученный у туроператоров, рядом ещё два очень интересных объекта — Качановка и усадьба Галагана в Сокиринцах- увидеть их осенью особое удовольствие! Не сидите дома, вокруг сколько всего интересного, жизнь пролетает незаметно!

Елена Тюленева

Сказати, що я в захваті — це мало, і ні про що! Дуже сподобалось! І саме головне — дякую нашому гіду, Оксані! Стільки інформації… хочу ще поїхати на інші ексрсії. І всім екскурсоводам, які наз супроводжували на місцях — теж велике дякую! Як проїхалис: Спочатку було драйвово =), але в мене була боротьба с дощиком, хмарами і туманом, і попри те, що фотоапарат давно в руках не тримала, щось таки вийшло, може не все гарно, але є на що подивитись. Потім вийшло сонечко і стало легше, а потім взагалі перейшли на фото з мобільного… Були в Качанівці — якщо ви дивились «Кріпосну» — це маєток Червінскіх. Але знімали тільки основну садибу, та там дуже багато будівль — церква — ми до неї не дійшли, не було часу, псарні, єлектрична підстанція своя, дууже всього багато і дуже велика теріторія… щоб все там подивитись треба не одинь день. Були в середині маєтку — мало чого зберіглося з облаштування — усе вивезене — куди? здогадаєтесь самі… Залишилось там дзеркало велике венеціаньське і дещо з посуду, трохи меблів тієї доби… Природа — це окрема розмова, там би пожити… Але треба рухатись далі, час… Заїхали на обід — Дякую! Все було смачно, весело! Далі в Тростянець — чудовий дендропарк! Багато різних порід дерев зібраних, мабуть з усього світу… обійшли скільки вистачало сил і часу… і тут у мене пішла боротба з зайвою вагою і соватись ставало все важче — равлик таки равлик. трохи перепочили у автобусі, переїхали до Сокиринців, маєток Галаганів. Нажаль, там можна побачити тільки зовнішній вигляд, альтанку, озеро. В середину не потрапити, бо там ПТУ, як зараз кажуть — ліцей. Моє враженя дуже змішане, бо в нас на Україна дуже багато історичних місць, багато чого є, покі що! гроши під ногами лежать, але все руйнується… багато чого вже зруйновано… Невже це нікому не цікаво?? Де наше Міністерство культури? Про яку ідентичність ми кажемо, якщо не бережемо історію? Дуже прикро… Землі роздаємо, а ще й розпродамо (до слова про продажу — землі за Броварами, майже 100ГА!!! продані ще в 12 роцї Поліщуку, а він родич Медвєдєва, і там зруйновано радіопередаючий центр, якій мав змогу блокувати радіоволни, скажимо так не потрібні… от і міркуйте)- а землі на Чернігівщмні — чернозем! гарний! хочь на хліб масти! А де не їхали — кукурудза, іноді соняшник… так розумію — усе на сілос.А де наше рідне — картопля, капуста, пшениця де? Коротше ємоцій багато!.. ..і роздумів теж… Зараз завантажу альбом з фото і приємного перегляду!